Capacitor: polypropylene; Y2; 220nF; 22.5mm; ±10%; 11x21x26.5mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MKY22W32205I00KSSD
Tootja: WIMA
Tootja tootekood: MKY22W32205I00KSSD
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; Y2; 220nF; 22.5mm; ±10%; 11x21x26.5mm
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 300V DC |
| Tolerance | ±10% |
| Terminal pitch | 22.5mm |
| Body dimensions | 11x21x26.5mm |
| Max. operating voltage | 300V AC |
| Capacitance | 220nF |
| Kind of capacitor | Y2 |
| Type of capacitor | polypropylene |