Capacitor: polypropylene; 1uF; 27.5mm; ±10%; 31.5x20x39.5mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MKY22W41006J00KSSD
Tootja: WIMA
Tootja tootekood: MKY22W41006J00KSSD
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 1uF; 27.5mm; ±10%; 31.5x20x39.5mm
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 300V DC |
| Operating temperature | -55...110°C |
| Tolerance | ±10% |
| Kind of package | cardboard packaging |
| Terminal pitch | 27.5mm |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Body dimensions | 31.5x20x39.5mm |
| Max. operating voltage | 300V AC |
| Capacitance | 1µF |
| Kind of capacitor | Y2 |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Capacitor application | between the supply pole and mass |
| Lead length | 6mm |
| Capacitors features | self-healing feature |
| Climate class | 55/100/56 |