Inductor: ferrite; SMD; 0603; 12uH; 10mA; 1.2Ω; Q: 55; ftest: 2MHz
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MLF1608E120JT000-1
Tootja: TDK
Tootja tootekood: MLF1608E120JT000
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; SMD; 0603; 12uH; 10mA; 1.2Ω; Q: 55; ftest: 2MHz
| Mounting | SMD |
| Resistance | 1.2Ω |
| Case - inch | 603 |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Tolerance | ±5% |
| Operating current | 10mA |
| Inductance | 12µH |
| Case - mm | 1608 |
| Type of inductor | ferrite |
| Resonant frequency | 45MHz |
| Test frequency | 2MHz |
| Q factor | 55 |