Inductor: ferrite; SMD; 0603; 6.8uH; 15mA; 650mΩ; Q: 60; ftest: 4MHz
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MLF1608E6R8JT000-1
Tootja: TDK
Tootja tootekood: MLF1608E6R8JT000
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; SMD; 0603; 6.8uH; 15mA; 650mΩ; Q: 60; ftest: 4MHz
| Mounting | SMD |
| Resistance | 650mΩ |
| Case - inch | 603 |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Tolerance | ±5% |
| Operating current | 15mA |
| Inductance | 6.8µH |
| Case - mm | 1608 |
| Type of inductor | ferrite |
| Resonant frequency | 60MHz |
| Test frequency | 4MHz |
| Q factor | 60 |