High Frequency Inductor, AEC-Q200, SHLD, 0.68 µH, MLF series, 150 mA, 0805 [2012 Metric]
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MLF2012DR68JTD25
Tootja: TDK
Tootja tootekood: MLF2012DR68JTD25
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele High Frequency Inductor, AEC-Q200, SHLD, 0.68 µH, MLF series, 150 mA, 0805 [2012 Metric]
| Mounting | SMD |
| Resistance | 600mΩ |
| Case - inch | 805 |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Tolerance | ±5% |
| Operating current | 150mA |
| Inductance | 680nH |
| Case - mm | 2012 |
| Type of inductor | ferrite |
| Resonant frequency | 190MHz |
| Test frequency | 25MHz |
| Q factor | 35 |