Sensor: magnetic field; 10÷30VDC; -25÷75°C; Output conf: PNP / NO
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MM08-60APS-ZUK
Tootja: SICK
Tootja tootekood: MM08-60APS-ZUK
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: magnetic field; 10÷30VDC; -25÷75°C; Output conf: PNP / NO
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Operating temperature | -25...75°C |
| IP rating | IP67 |
| Material | brass |
| Range | 0...60mm |
| Output configuration | PNP / NO |
| Overall length | 48mm |
| Plating material | nickel |
| Type of sensor | magnetic field |
| Sensors features | actuator is sold separately |
| Switched current | 200mA |
| Switch housing | M8 |
| Switching frequency max | 1kHz |
| Kind of forehead | embedded |