Industrial module: converter; RS232/RS485/ETHERNET/M-BUS
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MM20-24E
Tootja: DECODE
Tootja tootekood: MM20-24E
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Industrial module: converter; RS232/RS485/ETHERNET/M-BUS
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 10...28V DC |
| Operating temperature | 0...55°C |
| Protection | anti-overload, short circuit protection of M-Bus line |
| Interface | Ethernet, M-Bus |
| Series | MM20 |
| Body dimensions | 95x35x87mm |
| Kind of module | RS232/RS485/ETHERNET / M-BUS |
| Communictions protocol | IEEE 802.3, M-Bus, TCP/IP, UDP |
| Additional functions | Galvanic isolation of Ethernet line, LED status indicator |
| Kind of communication | WWW |
| Network unit features | port LAN 10/100Mbps |