Industrial module: converter; M-BUS/RS-232/RS485/GSM/GPRS
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MM20-GSM AC
Tootja: DECODE
Tootja tootekood: MM20-GSM AC
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Industrial module: converter; M-BUS/RS-232/RS485/GSM/GPRS
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 230V AC |
| Operating temperature | -20...50°C |
| Protection | anti-overload, short circuit protection of M-Bus line |
| Interface | Ethernet, M-Bus |
| Series | MM20 |
| Body dimensions | 95x35x77mm |
| Kind of module | M-BUS/RS-232/RS485 / GSM/GPRS |
| Communictions protocol | GPRS, GSM, IP, M-Bus, MODBUS RTU, TCP, UDP, SMS |
| Additional functions | galvanic isolation, LED status indicator |
| Kind of communication | TELNET |
| Network unit features | antenna connector, port SIM |