Display driver; 15mA; DIP40; Uoper: 4.75÷11V; Usup: 4.75÷11V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MM5450YN
Tootja: MICROCHIP (MICREL)
Tootja tootekood: MM5450YN
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Display driver; 15mA; DIP40; Uoper: 4.75÷11V; Usup: 4.75÷11V
| Output current | 15mA |
| Mounting | THT |
| Supply voltage | 4.75...11V |
| Case | DIP40 |
| Type of integrated circuit | display driver |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Operating frequency | 500kHz |
| Number of outputs | 34 |
| DC supplying current | 8.5mA |