Surface Mount MELF Resistor, 0.1 ohm, MMB 0207, 350 V, Thin Film, 1 W, ± 5%
Kordarv:
2000.0
Minimum quantity:
2000.0
Tootekood:
MMB02070B1007JB200
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: MMB02070B1007JB200
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Surface Mount MELF Resistor, 0.1 ohm, MMB 0207, 350 V, Thin Film, 1 W, ± 5%
| Mounting | SMD |
| Power | 1W |
| Resistance | 100mΩ |
| Type of resistor | metal film |
| Operating voltage | 350V |
| Operating temperature | -55...155°C |
| Tolerance | ±5% |
| Length | 5.8mm |
| Body dimensions | Ø2.2x5.8mm |
| Diameter | 2.2mm |
| Quantity in package | 2000 |
| Temperature coefficient | 100ppm/°C |