Resistor: thin film; SMD; 0207 melf; 2.2kΩ; 400mW; ±1%; Ø2.2x5.8mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MMB02070C2201FB200
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: MMB02070C2201FB200
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Resistor: thin film; SMD; 0207 melf; 2.2kΩ; 400mW; ±1%; Ø2.2x5.8mm
| Mounting | SMD |
| Case | MELF |
| Power | 400mW |
| Resistance | 2.2kΩ |
| Type of resistor | thin film |
| Operating temperature | -55...155°C |
| Tolerance | ±1% |
| Length | 5.8mm |
| Body dimensions | Ø2.2x5.8mm |
| Diameter | 2.2mm |
| Temperature coefficient | 50ppm/°C |
| Conform to the norm | AEC-Q200 |