Diode: switching; SMD; 200V; 0.2A; Package: reel,tape; SOT23; 350mW
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MMBD1503A
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: MMBD1503A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching; SMD; 200V; 0.2A; Package: reel,tape; SOT23; 350mW
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | double series |
| Max. off-state voltage | 200V |
| Max. forward impulse current | 2A |
| Load current | 200mA |
| Max. forward voltage | 1.15V |
| Power dissipation | 350mW |
| Type of diode | switching |
| Capacitance | 4pF |