Diode: switching
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
MMBD1504-TP
Tootja: MICRO COMMERCIAL COMPONENTS
Tootja tootekood: MMBD1504-TP
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Semiconductor structure | common cathode |
| Max. off-state voltage | 180V |
| Max. load current | 200mA |
| Max. forward impulse current | 2A |
| Load current | 200mA |
| Max. forward voltage | 1.3V |
| Type of diode | switching |
| Leakage current | 10nA |