Diode: switching
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MMBD2004S-7-F
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: MMBD2004S-7-F
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | double series |
| Max. off-state voltage | 300V |
| Features of semiconductor devices | small signal |
| Load current | 225mA |
| Max. forward voltage | 1V |
| Reverse recovery time | 50ns |
| Type of diode | switching |