DIODE, SIGNAL, 75V, SOT-23
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MMBD2836LT1G
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: MMBD2836LT1G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele DIODE, SIGNAL, 75V, SOT-23
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | common anode, double |
| Max. off-state voltage | 75V |
| Features of semiconductor devices | small signal |
| Load current | 100mA |
| Max. forward voltage | 1V |
| Reverse recovery time | 4ns |
| Type of diode | switching |