Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MMBD4148CA
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: MMBD4148CA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | common anode, double |
| Max. off-state voltage | 100V |
| Max. forward impulse current | 2A |
| Load current | 200mA |
| Max. forward voltage | 1V |
| Power dissipation | 350mW |
| Reverse recovery time | 4ns |
| Type of diode | switching |
| Leakage current | 5µA |
| Capacitance | 4pF |