Small Signal Diode, Dual, Dual Series, 80 V, 150 mA, 1.25 V, 4 ns, 4 A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MMBD4448HTS-7-F
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: MMBD4448HTS-7-F
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Small Signal Diode, Dual, Dual Series, 80 V, 150 mA, 1.25 V, 4 ns, 4 A
| Mounting | SMD |
| Case | SOT523 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | double series |
| Number of pins | 3 |
| Max. off-state voltage | 100V |
| Features of semiconductor devices | small signal |
| Max. forward impulse current | 4A |
| Load current | 500mA |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Reverse recovery time | 4ns |
| Type of diode | switching |
| Max operating temperature | 150°C |