Diode: rectifying; SMD; 100V; 150mA; SOT363; Ufmax: 1.25V; Ifsm: 2A
Kordarv:
20.0
Minimum quantity:
20.0
Tootekood:
MMBD4448SDW-DIO
Tootja: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: MMBD4448SDW
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; SMD; 100V; 150mA; SOT363; Ufmax: 1.25V; Ifsm: 2A
| Mounting | SMD |
| Case | SOT363 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | double series x2 |
| Max. off-state voltage | 100V |
| Max. forward impulse current | 2A |
| Load current | 150mA |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Reverse recovery time | 4ns |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 100nA |