Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
MMBD5004BRM-7
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: MMBD5004BRM-7
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | SOT26 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | double x2 |
| Max. off-state voltage | 400V |
| Features of semiconductor devices | small signal |
| Max. forward impulse current | 2A |
| Load current | 225mA |
| Max. forward voltage | 1.29V |
| Type of diode | switching |