Diode: switching; SMD; 75V; 0.3A; 4ns; Package: reel,tape; SOT23
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MMBD7000-7-F
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: MMBD7000-7-F
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching; SMD; 75V; 0.3A; 4ns; Package: reel,tape; SOT23
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | double series |
| Max. off-state voltage | 75V |
| Features of semiconductor devices | small signal |
| Max. forward impulse current | 2A |
| Load current | 300mA |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Reverse recovery time | 4ns |
| Type of diode | switching |
| Capacitance | 2pF |