Diode: switching
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MMBD7000-E3-18
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: MMBD7000-E3-18
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Max. off-state voltage | 100V |
| Max. load current | 200mA |
| Max. forward impulse current | 500mA |
| Load current | 200mA |
| Max. forward voltage | 1.1V |
| Reverse recovery time | 4ns |
| Type of diode | switching |
| Leakage current | 3µA |
| Capacitance | 1.5pF |