Transistor: NPN
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MMBT2222ATT1G
Tootja: ON SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: MMBT2222ATT1G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN
| Mounting | SMD |
| Case | SOT416, SC75 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 150mW |
| Collector current | 600mA |
| Frequency | 300MHz |
| Collector-emitter voltage | 40V |
| Current gain | 100 |