Transistor: PNP
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MMBT2907AQ
Tootja: YANGJIE TECHNOLOGY
Tootja tootekood: MMBT2907AQ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP |
| Application | automotive industry |
| Power dissipation | 300mW |
| Collector current | 600mA |
| Frequency | 200MHz |
| Collector-emitter voltage | 60V |
| Current gain | 100...300 |