Transistor: NPN; bipolar; 40V; 0.2A; 350mW; SOT23
Kordarv:
5.0
Minimum quantity:
25.0
Tootekood:
MMBT3904-13-F
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: MMBT3904-13-F
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN; bipolar; 40V; 0.2A; 350mW; SOT23
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 350mW |
| Collector current | 200mA |
| Quantity in package | 3000 |
| Frequency | 300MHz |
| Collector-emitter voltage | 40V |
| Current gain | 30...300 |