Transistor: NPN; bipolar; 40V; 0.1A; 350mW; SOT23
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MMBT3904-AQ
Tootja: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: MMBT3904-AQ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN; bipolar; 40V; 0.1A; 350mW; SOT23
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Application | automotive industry |
| Power dissipation | 350mW |
| Collector current | 100mA |
| Frequency | 300MHz |
| Collector-emitter voltage | 40V |
| Current gain | 30...300 |