Transistor: NPN
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MMBT3904LP-7
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: MMBT3904LP-7
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN
| Mounting | SMD |
| Case | X1-DFN1006-3 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 1W |
| Collector current | 200mA |
| Quantity in package | 3000 |
| Frequency | 300MHz |
| Collector-emitter voltage | 40V |