Transistor: PNP; bipolar; 40V; 0.2A; 350mW; SOT23-3
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MMBT3906 RFG
Tootja: TAIWAN SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: MMBT3906 RFG
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP; bipolar; 40V; 0.2A; 350mW; SOT23-3
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23-3 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP |
| Power dissipation | 350mW |
| Collector current | 200mA |
| Frequency | 250MHz |
| Collector-emitter voltage | 40V |
| Current gain | 30...300 |