Transistor: PNP
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MMBT3906WT1G
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: MMBT3906WT1G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP
| Mounting | SMD |
| Case | SOT323, SC70 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP |
| Power dissipation | 150mW |
| Collector current | 200mA |
| Frequency | 250MHz |
| Collector-emitter voltage | 40V |
| Current gain | 100...300 |