Transistor: PNP; bipolar; 40V; 0.6A; 250mW; SOT23
Kordarv:
25.0
Minimum quantity:
25.0
Tootekood:
MMBT4403-AQ
Tootja: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: MMBT4403-AQ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP; bipolar; 40V; 0.6A; 250mW; SOT23
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP |
| Application | automotive industry |
| Power dissipation | 250mW |
| Collector current | 600mA |
| Frequency | 200MHz |
| Collector-emitter voltage | 40V |
| Current gain | 20...300 |