Transistor: PNP
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MMBT6520LT1G
Tootja: ON SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: MMBT6520LT1G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23, TO236AB |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP |
| Collector current | 500mA |
| Frequency | 200MHz |
| Collector-emitter voltage | 350V |
| Current gain | 30...200 |