Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MMBT7002KDW-AQ
Tootja: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: MMBT7002KDW-AQ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | SMD |
| Case | SOT363 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET x2 |
| Kind of channel | enhanced |
| Version | ESD |
| Drain-source voltage | 60V |
| Application | automotive industry |
| Drain current | 300mA |
| Pulsed drain current | 1.2A |
| Power dissipation | 350mW |
| On-state resistance | 4Ω |
| Gate charge | 0.44nC |