Transistor: NPN; bipolar; Darlington; 30V; 0.3A; 300mW; SOT23
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MMBTA13-7-F
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: MMBTA13-7-F
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN; bipolar; Darlington; 30V; 0.3A; 300mW; SOT23
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 300mW |
| Collector current | 300mA |
| Quantity in package | 3000 |
| Frequency | 125MHz |
| Collector-emitter voltage | 30V |
| Kind of transistor | Darlington |