Transistor: NPN; bipolar; BRT; 50V; 0.1A; 200mW; SOT23; R1: 4.7kΩ
Kordarv:
20.0
Minimum quantity:
20.0
Tootekood:
MMBTRC106SS-AQ
Tootja: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: MMBTRC106SS-AQ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN; bipolar; BRT; 50V; 0.1A; 200mW; SOT23; R1: 4.7kΩ
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Application | automotive industry |
| Power dissipation | 200mW |
| Collector current | 100mA |
| Frequency | 200MHz |
| Collector-emitter voltage | 50V |
| Kind of transistor | BRT |
| Base-emitter resistor | 47kΩ |
| Base resistor | 4.7kΩ |