Transistor: PNP; bipolar; BRT; 50V; 100mA; 200mW; SOT323; R1: 10kΩ
Kordarv:
20.0
Minimum quantity:
20.0
Tootekood:
MMDT5111W
Tootja: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: MMDT5111W
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP; bipolar; BRT; 50V; 100mA; 200mW; SOT323; R1: 10kΩ
| Mounting | SMD |
| Case | SOT323 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP |
| Power dissipation | 200mW |
| Collector current | 100mA |
| Frequency | 250MHz |
| Collector-emitter voltage | 50V |
| Kind of transistor | BRT |
| Base-emitter resistor | 10kΩ |
| Base resistor | 10kΩ |