Transistor: PNP
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MMDT5401-7-F
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: MMDT5401-7-F
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP
| Mounting | SMD |
| Case | SOT363 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP x2 |
| Power dissipation | 200mW |
| Collector current | 200mA |
| Quantity in package | 3000 |
| Frequency | 300MHz |
| Collector-emitter voltage | 150V |
| Current gain | 60...240 |