Transistor: NPN
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MMDT5551-TP
Tootja: MICRO COMMERCIAL COMPONENTS
Tootja tootekood: MMDT5551-TP
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN
| Mounting | SMD |
| Case | SOT363 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN x2 |
| Power dissipation | 200mW |
| Collector current | 200mA |
| Frequency | 100...300MHz |
| Collector-emitter voltage | 160V |
| Current gain | 80...300 |