Transistor: N-MOSFET; unipolar; 60V; 220mA; Idm: 0.88A; 200mW
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MMFTN138W
Tootja: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: MMFTN138W
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 60V; 220mA; Idm: 0.88A; 200mW
| Mounting | SMD |
| Case | SOT323 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 60V |
| Drain current | 220mA |
| Power dissipation | 200mW |
| On-state resistance | 6Ω |
| Gate charge | 1.1nC |