Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MMFTN2362
Tootja: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: MMFTN2362
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 60V |
| Drain current | 3A |
| Pulsed drain current | 12A |
| Power dissipation | 1.25W |
| On-state resistance | 100mΩ |
| Gate charge | 8.6nC |