Transistor: P-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MMFTP84K-AQ
Tootja: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: MMFTP84K-AQ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Version | ESD |
| Drain-source voltage | -60V |
| Application | automotive industry |
| Drain current | -180mA |
| Pulsed drain current | -700mA |
| Power dissipation | 250mW |
| On-state resistance | 10Ω |