Module: thyristor; opposing; 1.2kV; 30A; SOT227B; Ufmax: 1.29V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MMO62-12IO6
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: MMO62-12IO6
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: thyristor; opposing; 1.2kV; 30A; SOT227B; Ufmax: 1.29V
| Case | SOT227B |
| Kind of package | bulk |
| Electrical mounting | screw |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | opposing |
| Max. off-state voltage | 1.2kV |
| Gate current | 100mA |
| Max. forward impulse current | 400A |
| Load current | 30A |
| Max. forward voltage | 1.29V |