Module: thyristor; opposing; 1.6kV; 25A; SOT227B; Ufmax: 1.57V
Kordarv:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Tootekood:
MMO62-16IO6
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: MMO62-16IO6
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: thyristor; opposing; 1.6kV; 25A; SOT227B; Ufmax: 1.57V
| Case | SOT227B |
| Kind of package | bulk |
| Electrical mounting | screw |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | opposing |
| Max. off-state voltage | 1.6kV |
| Gate current | 100mA |
| Max. forward impulse current | 430A |
| Load current | 25A |
| Max. forward voltage | 1.57V |