Module: thyristor; opposing; 600V; 41A; SOT227B; Ufmax: 1.43V; screw
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MMO90-16IO6
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: MMO90-16IO6
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: thyristor; opposing; 600V; 41A; SOT227B; Ufmax: 1.43V; screw
| Case | SOT227B |
| Kind of package | bulk |
| Electrical mounting | screw |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | opposing |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Gate current | 100/200mA |
| Max. forward impulse current | 860A |
| Load current | 41A |
| Max. forward voltage | 1.43V |