Switch: slide; Pos: 2; 0.3A/30VDC; ON-ON-ON; Mounting: PCB,THT; 50mΩ
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MMP 122-R
Tootja: KNITTER
Tootja tootekood: MMP 122-R
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Switch: slide; Pos: 2; 0.3A/30VDC; ON-ON-ON; Mounting: PCB,THT; 50mΩ
| Mounting | PCB, THT |
| Operating temperature | -10...60°C |
| Type of switch | slide |
| Contact plating | silver plated |
| Number of positions | 2 |
| Leads | flat pins |
| Max. contact resistance | 50mΩ |
| Terminal pitch | 2.5mm |
| Body dimensions | 8.5x3.5x3.5mm |
| Mechanical durability | 5000cycles |
| Illumination | none |
| Contacts configuration | SP3T |
| DC contacts rating @R | 300mA / 30V DC |
| Switching method | ON-ON-ON |
| Stable positions number | 2 |