Motor breaker; 37kW; 220÷690VAC; DIN; Overcurrent release: 55÷75A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MMS-100S 75A
Tootja: LS ELECTRIC
Tootja tootekood: MMS-100S 75A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Motor breaker; 37kW; 220÷690VAC; DIN; Overcurrent release: 55÷75A
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Operating voltage | 220...690V AC |
| Operating temperature | -20...60°C |
| IP rating | IP20 |
| Current rating | 75A |
| Electrical connection | screw terminals |
| Type of protection | motor breaker |
| Max motor power | 37kW |
| Short circuit release | 975A |
| Range of overcurrent release settings | 55...75A |