Motor breaker; 2.2kW; 220÷690VAC; DIN; Overcurrent release: 4÷6A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MMS-32H 6A
Tootja: LS ELECTRIC
Tootja tootekood: MMS-32H 6A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Motor breaker; 2.2kW; 220÷690VAC; DIN; Overcurrent release: 4÷6A
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Operating voltage | 220...690V AC |
| Operating temperature | -20...60°C |
| IP rating | IP20 |
| Current rating | 6A |
| Electrical connection | screw terminals |
| Type of protection | motor breaker |
| Max motor power | 2.2kW |
| Short circuit release | 78A |
| Range of overcurrent release settings | 4...6A |