Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MMSD103T1G
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: MMSD103T1G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | SOD123 |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 250V |
| Load current | 200mA |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Power dissipation | 400mW |
| Reverse recovery time | 50ns |
| Type of diode | switching |
| Capacitance | 5pF |