Diode: rectifying; SMD; 100V; 200mA; 4ns; SOD123; Ufmax: 1V; Ifsm: 2A
Kordarv:
10000.0
Minimum quantity:
10000.0
Tootekood:
MMSD4148T3G
Tootja: ON SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: MMSD4148T3G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; SMD; 100V; 200mA; 4ns; SOD123; Ufmax: 1V; Ifsm: 2A
| Mounting | SMD |
| Case | SOD123 |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. forward impulse current | 2A |
| Load current | 200mA |
| Max. forward voltage | 1V |
| Power dissipation | 425mW |
| Reverse recovery time | 4ns |
| Type of diode | switching |
| Leakage current | 5µA |
| Capacitance | 4pF |