Transistor: NPN; bipolar; 40V; 200mA; 200mW; SOT323
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MMST3904
Tootja: YANGJIE TECHNOLOGY
Tootja tootekood: MMST3904
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN; bipolar; 40V; 200mA; 200mW; SOT323
| Mounting | SMD |
| Case | SOT323 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 200mW |
| Collector current | 200mA |
| Frequency | 250MHz |
| Collector-emitter voltage | 40V |
| Current gain | 100...300 |