Microswitch SNAP ACTION
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MN2MIM1
Tootja: EMAS
Tootja tootekood: MN2MIM1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Microswitch SNAP ACTION
| Operating temperature | -25...80°C |
| IP rating | IP20 |
| Type of switch | microswitch SNAP ACTION |
| Switches features | with lever (with roller) |
| Number of positions | 2 |
| Leads | screw |
| Contact material | AgNi |
| Mechanical durability | 500000cycles |
| Min. insulation resistance | 10MΩ |
| Electrical life | 100000cycles |
| Contacts configuration | SPDT |
| AC contacts rating @R | 6A / 250V AC |
| Switching method | ON-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Lever length | 27mm |