Cable gland; NPT3/4"; IP66,IP68; Mat: brass; Pcs: 10
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MNPT3/4 NC080
Tootja: ALPHA WIRE
Tootja tootekood: MNPT3/4 NC080
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Cable gland; NPT3/4"; IP66,IP68; Mat: brass; Pcs: 10
| Operating temperature | -20...100°C |
| IP rating | IP66, IP68 |
| Body material | brass |
| Kit contents | gasket, nut |
| Quantity in package | 10 |
| Cable external diameter | 13...18mm |
| Thread length | 13mm |
| Spanner size | 30mm |
| Gland thread | NPT3/4" |
| Kind of thread | inch |
| Type of cable accessories | cable gland |